PRODUKTY DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH

unikatowa jakość masy kosmetycznej, wyjątkowe, nowoczesne, certyfikowane komponenty tylko renomowanych światowych marek

SPECJALNE OPAKOWANIA TYPU AIRLESS TO MNIEJ KONSERWANTÓW

ochrona przed wpływem czynników zewnętrznych: powietrza, światła oraz mikroorganizmów, zabezpieczenie przed odparowaniem wody, system aplikacji zapewnia maksymalne wykorzystanie produktu (od 95 do 99%)

KOSMETYKI WYPRODUKOWANE W UE

tworzenie masy kosmetycznej odbywa się zgodnie z dobrą praktyką produkcji oraz z zaostrzonymi wymogami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie UE

 

BOGACTWO NATURALNYCH ORAZ ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGICZNIE SKŁADNIKÓW

skład to podstawa skuteczności – od 10 do 20 składników aktywnych w każdym produkcie (!), gdzie m. in. obok kwasów hialuronowych syntetyzowanych biotechnologicznie o dwóch wielkościach cząsteczek znajduje się składnik o naukowo udokumentowanych prozdrowotnych właściwościach i wielokierunkowym działaniu na skórę – olej konopny (łac. Cannabic sativa L.)

kosmetyki w których zawartość naturalnych składników wynosi średnio 90%

 

KOSMETYKI BEZ SUBSTANCJI POCHODZENIA ZWIERZĘCEGO

żaden kosmetyk nie ma w swoim składzie substancji pochodzenia zwierzęcego oraz składników pozyskiwanych w sposób przysparzający zwierzętom cierpienia

PRODUKTY PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA NATURALNEGO

większość stosowanych opakowań wykonane z aluminium, które jest całkowicie przetwarzalne jako surowiec wtórny, można i należy je poddać recyklingowi

TRANSPARENTNOŚĆ SKŁADU

na naszej stronie udostępniamy, w klarowny sposób, pełne składy produktów w języku polskim i opisy wszystkich używanych komponentów

 

TESTOWANE DERMATOLOGICZNIE DLA PRODUKTU HIPOALERGICZNEGO

produkty badane pod nadzorem lekarzy dermatologów, specjalne dla cery wrażliwej i ze skłonnościami do alergii

KOSMETYKI BEZ SUBSTANCJI O DYSKUSYJNYCH WŁAŚCIWOŚCIACH

bez: parabenów, PEGów, silikonów, SLS, SLES, parafin, olejów mineralnych, fosforanów, glutenu

100% Vegan – żaden kosmetyk nie ma w swoim składzie substancji pochodzenia zwierzęcego oraz składników pozyskiwanych w sposób przysparzający zwierzętom cierpienia

czy Twoja skóra potrzebuje kontaktu z powszechnie stosowanymi składnikami takimi jak: arsen (As), alkohol benzylowy (C6H5CH2OH), ołów (Pb), bisfenol A (C15H16O2), talk [Mg3(OH)2Si4O10], gluten, mocznik (CH4N2O), glikol polietylenowy (PEG), trietanoloamina (C6H15NO3), parabeny, metaloestrogeny (Al, Cu, Cd, Pb, Sn), PEG, SLS, SLES, fosforany itp.?

 

KOSMETYKI BEZGLUTENOWE

kremy oraz balsamy: bez ekstraktów zawierających gluten, brak substancji mogących wywołać alergię u bezglutenowców, nie zawierają także sztucznych barwników

Producent kosmetyków naturalnych – Kosmetyki naturalne z nutą technologii

Zaufaj naturze oraz najnowszym i najskuteczniejszym technologiom w kosmetyce.

Moda na kosmetyki naturalne ma swoje uzasadnienie. Choć nikt nie odmawia skuteczności popularnym liniom kosmetycznym, w ostatnich latach coraz więcej osób docenia korzyści, jakie zapewniają choćby naturalne kosmetyki hipoalergiczne. Co jest w nich tak wyjątkowego? Sprawdź! Przedstawiamy, produkowane w Polsce, kosmetyki naturalne marki Health House Cosmetics with love ®.

Mogą być jeszcze bardziej skuteczne, ale ciągle bardzo łagodne dla skóry

Typowe kosmetyki przemysłowe zdobyły sobie uznanie za wielką skuteczność. Działają błyskawicznie i są bardzo silne. Szybko jednak okazało się, że choćby kosmetyki naturalne bez SLS też mogą być skuteczne. A przy tym są zdecydowanie łagodniejsze dla skóry. W tym właśnie tkwi cały problem. Zwykłe kosmetyki są po prostu agresywne i w wielu przypadkach ich długotrwałe stosowanie może mieć nieprzyjemne skutki uboczne.

Kosmetyki z olejkiem konopnym zamiast ciekłej parafiny mają lżejszą konsystencję i nie blokują porów. Kosmetyki naturalne bez alkoholu tworzone są na bazie innych rozpuszczalników, które dobrze usuwają zanieczyszczenia, ale nie powodują przy okazji przesuszania skóry czy włosów. Każdy sklep z naturalnymi kosmetykami reklamuje swoje produkty jako zdrowe dla skóry. Warto też podkreślić, że fakt, iż są łagodne, wcale nie musi oznaczać, że działają słabiej niż przemysłowe. Po prostu działają nieco inaczej.

Naturalnie bez naginania rzeczywistości

W przemyśle kosmetycznym stosuje się różne wybiegi, dzięki którym firmy maksymalizują zyski. Tymczasem polskie kosmetyki naturalne bez nadmiaru konserwantów również się nie „zepsują”, zanim zostaną zużyte. Tylko najwyżej nie będzie się ich przechowywało w jakichś magazynach przez trzy lata, zanim trafią na sklepowe półki.

Kosmetyki bez parabenów i silikonów – na przykład szampony do włosów czy odżywki do włosów – będą świetnie myły, ale raczej nie dadzą fałszywego efektu regeneracji. Ten polega po prostu na powleczeniu włosa warstwą silikonu, który pozostaje gładki w dotyku. Nieuczulające i badane dermatologicznie kosmetyki naturalne takich składników nie zawierają, więc nie mogą wywołać tak spektakularnych efektów, jak widać w reklamach zwyczajnych szamponów czy balsamów do ciała. Bądźmy jednak szczerzy – tego, co widać w reklamie, i tak nie da się osiągnąć dzięki kosmetykom, więc tutaj producent kosmetyków naturalnych po prostu uczciwie opisują swoje wyroby.

Lepsze dla ciała i duszy – Producent kosmetyków naturalnych

Kosmetyki wegańskie? To wcale nie jest fantazja i niepotrzebne komplikowanie sobie życia. Ich stosowanie może w realny sposób wpływać na to, w jaki sposób wykorzystywane są zasoby naturalne. Poza tym, jeśli ktoś przechodzi na wegański styl życia z powodów ideologicznych, to powinien mieć możliwość realizowania się w każdym aspekcie codzienności. I takie drobiazgi jak kosmetyki bez substancji pochodzenia zwierzęcego są po prostu miłym uzupełnieniem stylu życia.

Wyeliminowanie wielu agresywnych związków syntetycznych sprawiło też, że kosmetyki naturalne bez chemii powodują znacznie mniej podrażnień skóry. Nie przyczyniają się do rozwoju reakcji uczuleniowych. To ważne, ponieważ w dzisiejszym świecie skóra i tak jest narażona na kontakt z zanieczyszczeniami z powietrza, odzież pełną syntetycznych materiałów i musi sobie radzić również z problemami wynikającymi z kiepskiej diety. Warto więc największemu organowi ciała ułatwić nieco funkcjonowanie choćby właśnie przez lekkie kosmetyki antyalergiczne. To dotyczy zresztą nie tylko osób o skórze wrażliwej – kosmetyki naturalne do twarzy, ciała i włosów mogą przysłużyć się absolutnie każdemu.

Jest nawet trochę altruizmu

Pojawiają się powoli hipotezy, że stosowanie kosmetyków naturalnych to zdrowy objaw powrotu do natury. Codzienne wybory mają wpływ na zdrowie, samopoczucie, ale też w większej skali. Na to, jaki „ślad” pozostawiamy za sobą w środowisku.

Produkcja kosmetyków naturalnych nie niszczy go w znacznym stopniu. A spłukiwane pod ciepłą wodą resztki kosmetyków naturalnych nie są tak toksyczne, jak to, co dostaje się do środowiska z każdą drobiną przemysłowych szamponów, balsamów, kremów na dzień czy kremów na noc . Warto na to spojrzeć również w ten sposób. Wybierając naturalne kosmetyki, niczego się nie traci, za to można poprawić własne zdrowie i wykazać odrobinę troski o środowisko.